fbpx

O mně

Jmenuji se Lukáš Veselý a od roku 2016 chodím po krajině s fotobatohem a stativem. K fotografování krajiny jsem se dostal přes lásku k horám a přírodě obecně. Nejdříve jsem pouze fotil vše během klasických turistických výletů, ale postupem času začaly převažovat cílené výpravy za fotkou, někdy i s bivakováním a čekáním na první ranní paprsky.

Prvním zlomem ve fotografování pro mě byl sci-fi film Interstellar. Díky němu jsem se opětovně začal zajímat o vesmír a noční oblohu a hlavně mě inspiroval k fotografování noční krajiny. Druhý skok nastal na konci roku 2018, když jsme se spolu s kolegou a kamarádem Jiřím Bendou rozhodli pořádat víkendové fotokurzy na Šumavě zaměřené na krajinářskou denní i noční fotografii. Od té doby je pro mě fotografování z části i živnost.

Ve své tvorbě se zaměřuji spíše na méně známá místa a nové pohledy v různou denní i roční dobu. S masovým turismem a rozvoji sociálních sítí je ale hledání neznámých míst stále těžší a těžší.

V současnosti fotím bezzrcadlovkou Canon R a objektivy Canon RF 15-35 f2,8 IS L USM, Sigma 40 f1,4 Art a Canon RF 100-400mm f/5,6-8. Na noční oblohu často využívám druhou bezzrcadlovku Canon R speciálně upravenou, aby lépe zachycovala i červený konec viditelného spektra, a vynikly tak emisní vodíkové mlhoviny nebo nadoblačné blesky. K tomu vlastním dron DJI Air 2s, který mi pomáhá hledat nové pohledy z ptačí perspektivy.

Vybrané úspěchy