fbpx

Fotokurz Středohoří ohlédnutí

Stejně jako další fotokurzy, i fotokurz v jarním Českém Středohoří jsme museli s Jirkou Bendou přeložit ze začátku května na půli června. Avšak díky dlouhé zimě a deštivému jaru jsme mohli fotografovat rozkvetlou a svěží krajinu v jinak už obvykle suché až stepní oblasti.

V pátek 11. 6. jsme si společně prošli správná nastavení fotoaparátů a řekli něco ke kompozici a pokročilejších technikách denní krajinářské fotografie. Večer si mohli kurzisté všechny dosavadní vědomosti vyzkoušet přímo v terénu na Holém vrchu u Hlinné. Kopec nás přivítal rozkvetlými vikvemi a diviznami. S kurzisty jsme postupně prošli místa na focení, motivy  a kompozice a poté už si každý vybral svoje místo.

Měkké světlo zapadajícího Slunce poté vystřídaly barevné mraky na obloze.

V sobotu byl budíček ve 4 ráno, abychom byli včas na vyhlídce na Portu Bohemicu. Slunce sice vylezlo za mraky, ale byl dostatek prostoru na procvičení si panoramatických fotografií.

úpravy v Camera RAW

Dopoledne jsme se naplno věnovali úpravám fotografií z večera a odpoledne již následovala přednáška na téma fotografování noční krajiny a hvězd. Předpověď hlásila bouřku, která se večer začne rozpadat, což dávalo tušit parádním světelným podmínkám. Západ Slunce na Křížových vršcích dopadl přesně podle očekávání. Kavyl a další kytky se krásně vlnily ve větru a zářily ve zlatém slunečním protisvětle. Díky rychle se pohybujícím mrakům si někteří vyzkoušeli i dlouhé expozice.

Po západu jsme vyhlíželi Noční svítící oblaka, ale ty se neukázaly. Zato se ale rozzářily hvězdy, když se mraky rozpustily, a všichni kurzisté si tak vyzkoušeli v terénu noční fotografii.

Fotokurz České Středohoří pokračoval v neděli dopoledne opět úpravami fotek z večera a noci. Všichni si vyzkoušeli odšumění krajiny a hvězd a jejich následné spojení a finální úpravy.

Větrný večer

Všem moc děkujeme za účast!

Kluci, chtěl jsem Vám poděkovat za skvělý foto kurz, pro mne to byl neskutečný zážitek, i už tím že jsem na chvíli změnil prostředí a mohl se věnovat fotkám, což mě moc baví. Já vždycky říkám, že i kdyby jedna dobrá fotka vznikla,  tak budu spokojený a vznikly (zatím) dvě, takže za mne skvěle 🙂 Díky moc, budu se těšit na příště.“ David P.

Chtěli byste se také příště zúčastnit fotokurzu? Podívejte se na aktuální nabídku!