fbpx

Fotokurz Středohoří ohlédnutí

Stejně jako další fotokurzy, i fotokurz v jarním Českém Středohoří jsme museli s Jirkou Bendou přeložit ze začátku května na půli června. Avšak díky dlouhé zimě a deštivému jaru jsme mohli fotografovat rozkvetlou a svěží krajinu v jinak už obvykle suché až stepní oblasti.

V pátek 11. 6. jsme si společně prošli správná nastavení fotoaparátů a řekli něco ke kompozici a pokročilejších technikách denní krajinářské fotografie. Večer si mohli kurzisté všechny dosavadní vědomosti vyzkoušet přímo v terénu na Holém vrchu u Hlinné. Kopec nás přivítal rozkvetlými vikvemi a diviznami. S kurzisty jsme postupně prošli místa na focení, motivy  a kompozice a poté už si každý vybral svoje místo.

Měkké světlo zapadajícího Slunce poté vystřídaly barevné mraky na obloze.

V sobotu byl budíček ve 4 ráno, abychom byli včas na vyhlídce na Portu Bohemicu. Slunce sice vylezlo za mraky, ale byl dostatek prostoru na procvičení si panoramatických fotografií.

úpravy v Camera RAW

Dopoledne jsme se naplno věnovali úpravám fotografií z večera a odpoledne již následovala přednáška na téma fotografování noční krajiny a hvězd. Předpověď hlásila bouřku, která se večer začne rozpadat, což dávalo tušit parádním světelným podmínkám. Západ Slunce na Křížových vršcích dopadl přesně podle očekávání. Kavyl a další kytky se krásně vlnily ve větru a zářily ve zlatém slunečním protisvětle. Díky rychle se pohybujícím mrakům si někteří vyzkoušeli i dlouhé expozice.

Po západu jsme vyhlíželi Noční svítící oblaka, ale ty se neukázaly. Zato se ale rozzářily hvězdy, když se mraky rozpustily, a všichni kurzisté si tak vyzkoušeli v terénu noční fotografii.

Fotokurz České Středohoří pokračoval v neděli dopoledne opět úpravami fotek z večera a noci. Všichni si vyzkoušeli odšumění krajiny a hvězd a jejich následné spojení a finální úpravy.

Větrný večer

Všem moc děkujeme za účast!

Kluci, chtěl jsem Vám poděkovat za skvělý foto kurz, pro mne to byl neskutečný zážitek, i už tím že jsem na chvíli změnil prostředí a mohl se věnovat fotkám, což mě moc baví. Já vždycky říkám, že i kdyby jedna dobrá fotka vznikla,  tak budu spokojený a vznikly (zatím) dvě, takže za mne skvěle 🙂 Díky moc, budu se těšit na příště.“ David P.

Chtěli byste se také příště zúčastnit fotokurzu? Podívejte se na aktuální nabídku!

Už vám žádné fotokurzy nebo nové fotky neuniknou

Jste přihlášen(a) k odběru novinek!

There was an error while trying to send your request. Please try again.