fbpx

Individuální a online fotografické kurzy

Individuální a online fotografické kurzy

Individuální a online fotografické kurzy jsou určeny pro všechny fotografy, kteří se nechtějí nebo nemohou zúčastnit skupinových kurzů, a také pro ty, kteří chtějí fotokurz sestavený přesně na míru jejich požadavkům.

Při maximálně 3 účastnících probereme vše, co probíráme na skupinových kurzech, nebo je možné se domluvit jen na konkrétních bodech:

  • praxe v terénu – kompozice, hledání motivu a nastavení fotoaparátu
  • základní i pokročilé techniky snímání denní krajinářské fotografie – expoziční a focus bracketing, panoramatická fotografie apod.
  • noční fotografie a astrofotografie – fotografování Mléčné dráhy a krajiny v noci
  • postprocess – jednoduché i pokročilé úpravy fotografií a práce v Adobe Lightroom a Photoshop a dalších
  • cokoliv souvisejícího s fotografií krajiny – počasí, plánování apod.

Jak bude kurz probíhat?

Společně se domluvíme na konkrétním datu a tématech a já připravím výukové materiály přesně na míru. V den kurzu se sejdeme na domluveném místě a čase. Může to být vaše oblíbená fotolokalita, nebo mohu klidně nějaké místo doporučit. Denní kurz zahájíme fotografováním východu Slunce a volitelně se pak budeme věnovat úpravám a další teorii nebo naopak kurz můžeme zakončit fotografováním západu Slunce – záleží jen na vás, jestli jste ranní ptáče či spíše sova. Poté si fotografie společně upravíme.

Noční individuální fotokurz zahájíme nezbytnou teorií a po setmění si vše vyzkoušíte v terénu. Protože jsou u noční fotografie krajiny a hvězd úpravy zcela klíčové, vše si i upravíme – odstranění šumu, spojení krajiny a hvězd a finální úpravy. Úpravy můžeme probrat ještě po focení (ideální v zimě), nebo kdykoliv poté online. K fotokurzu noční krajinářské fotografie dostanete dopředu nezbytný free software na úpravy a plánování.

Online kurzy a lekce postprocessu

Všem tématům individuálních kurzů je možné se věnovat i online pomocí platforem jako Skype apod. Stačí si jen vybrat téma a datum a já připravím online kurz přímo na míru. 

Ceník v Kč

typ1 osoba2 osoby3 osoby
online900/hod.1500/hod.2400/hod.
teorie/praxe3500/6 hod.5000/6 hod.7000/6 hod.
teorie/praxe noční foto450065008500
Cena obsahuje
Cena neobsahuje
  • dopravu lektora nad 100 km (cena na vyžádání)
  • každá další započatá hodina denního kurzu + 400/700/900 Kč

U Lukáše jsem se účastnil on-line kurzu, který byl zaměřený na úpravu fotografií noční oblohy. Vše bylo velmi podrobně a zároveň srozumitelně vysvětleno. Na všechny mé dotazy Lukáš odpověděl a vše vysvětlil. Musím říct, že mi těch pár hodin s Lukášem velmi pomohlo posunout se dopředu co se post procesu týče.“ Vladimír H.

Chci se přihlásit:

Prosím, napište stručný výčet témat, podrobnosti dohodneme později. U datumu nočního kurzu je třeba brát v úvahu také fázi Měsíce.
zásady zpracování osobních údajů naleznete v zápatí webu

Zpět na nabídku kurzů